Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj

Re: praca w ciąży
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lis 2016, o 15:38 

Wiecie co, ja też tak uważałam "ciąża to nie choroba" i nie rozumiałam tych narzekań, aż sama zaszłam w ciąże i teraz inni mnie właśnie tak nie rozumieją. Co innego jak wszystko jest ok. Ale ja przez 2 miesiące miałam ciągle wymioty, stany podgorączkowe, ledwo mogłam z łóżka wstać, głównie do toalety. Trochę pomogły mi migdały i kropelki Imbifem z imbirem, ale co się przemęczyłam to moje. Teraz jest lepiej, ale jestem słaba, wolno chodzę, szybko się męczę i dyszę i często po prostu czuję dyskomfort. Więc ok ciąża to nei choroba, ale dolegliwości ciążowe czasem są gorsze od choroby... szczególnie, że nie możesz brać praktycznie żadnych leków. Także już mnie się perspektywa całkowicie zmieniła i nigdy żadnej ciężarnej nie skrytykuje ! Trochę empatii każdemu z nas się przyda. Wychodźmy z założenia że jak ktoś mówi, że się źle czuje, to tak po prostu jest....

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

PostNapisane: 14 wrz 2017, o 12:40 

W dużej mierze praca w ciąży zależy od podejścia lekarza prowadzącego ciążę oraz wyników badań - czasem zaleca zwolnienie lekarskie przy faktycznych czy potencjalnych problemach z przebiegiem ciąży już od pierwszych tygodni, żeby niepotrzebnie nie zagrażać życiu i zdrowiu dziecka. A trudno określić jakiekolwiek warunki w pracy w 100% przyjaznymi, codziennie ma się do czynienia z dużą dawką stresu, niewłaściwą pozycją siedzenia/stania, niemiłą atmosferą - m.in. dlatego też kobiety decydują się zostawać w domu znacznie wcześniej. Szkoda, że pracodawcy nadal nie są do końca wyrozumiali w tym względzie i traktują ciążę jak chorobę - jasne, odejście pracownicy na długo może być problematyczne dla rytmu życia firmy, ale no naprawdę, niektóre przypadki wołają o pomstę do nieba. Co prawda ustawodawstwo trochę im ograniczyło możliwość zwalniania kobiet z powodu ciąży, ale wg mnie jeszcze dużo jest do zrobienia w tej kwestii, zwłaszcza dla kobiet, które pracują w innym trybie niż na umowę o pracę. Ale znam też przypadki kobiet, które bardzo późno szły na L4 albo pracowały do ostatnich dni, bo dobrze się czuły, za co bardzo je podziwiam.

PostNapisane: 20 wrz 2017, o 14:51 

hej:) są tu kosmetyczki? robię manicure hybrydowy w domu,hobbystycznie i nie chcę, póki się dobrze czuję, rezygnować z pracy, pieniążki zawsze się przydadzą:) ale używam frezów do paznokci i słyszałam że wdychanie tego pyłku jest szkodliwe. któraś się może wypowiedzieć w tym temacie?

_____________________________________________________________________________________________________________________________________
Strona

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Strefa czasowa: UTC + 1