Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj

Co jeszcze powinnam jeść w ciąży?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 maja 2014, o 08:35 

Wiem, że nie wolno surowego mięsa i serów pleśniowych ale np. wędzone ryby jak makrela? Mam na nią ogromną ochotę. Poza tym staram się jeść dużo warzyw i owoców , jakie jeszcze produkty będą wskazane?

Co jeszcze powinnam jeść w ciąży?
Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Re: Co jeszcze powinnam jeść w ciąży?
PostNapisane: 10 paź 2014, o 15:20 

ja w ciązy oprócz zdrowej diety brała jeszcze folik, femibion, baby mama med, omega med i dużo miłości :) - myślę, ze ostatnia pozycja jest najważniejsza

PostNapisane: 13 paź 2014, o 23:11 

Ja po prostu starałam się unikać pustych kalorii, zamieniałam je na zdrowe składniki. I tak jak Ania dodatkowo brałam femibion, lekarz mi go zalecił, gdyż zawiera metafolinę, która jest w pełni przyswajalna przez wszystkie kobiety. A samego kwasu połowa kobiet nie przyswaja.

PostNapisane: 24 paź 2014, o 08:02 

klaudia77 napisał(a):
Ja po prostu starałam się unikać pustych kalorii, zamieniałam je na zdrowe składniki. I tak jak Ania dodatkowo brałam femibion, lekarz mi go zalecił, gdyż zawiera metafolinę, która jest w pełni przyswajalna przez wszystkie kobiety. A samego kwasu połowa kobiet nie przyswaja.

tez p tym slyszałam i dlatego myslę, ze dobrze si e stało ze rałam famibion, ale wczęsniej tez folik, bo jednak lek to lek. A dodatkowo pijąc zioła baby mama med uśmieżałam swoje dolegliwości ciążowe takie jak zgaga czy zaparcia - generalnie sa tam dobe herbatki ciążowe, ale i tak uważam, ze kwas foliowy to podstawa

PostNapisane: 27 paź 2014, o 16:57 

No niestety zgaga i zaparcia to coś, przez co chyba każda kobieta w ciąży musi przejść.. Jeśli chodzi o folik, to jeśli ma się defekt enzymatyczny jak połowa kobiet to i tak on nic nie da. A niestety większość kobiet ma ten defekt...

PostNapisane: 6 lis 2014, o 09:39 

klaudia77 napisał(a):
No niestety zgaga i zaparcia to coś, przez co chyba każda kobieta w ciąży musi przejść.. Jeśli chodzi o folik, to jeśli ma się defekt enzymatyczny jak połowa kobiet to i tak on nic nie da. A niestety większość kobiet ma ten defekt...

czyli lepiej łączyć jedno z drugim - np jednago dnia ten innego następny...
mi ise poszczęściła z tymi dolegliwościami bo w porę dowiedziałam sie o baby mama med i piłam te zioła - także można się ustrzec, ale jednak trzeba jakoś o to zadbać

PostNapisane: 11 lis 2014, o 18:00 

Najlepiej od razu brać tylko jeden suplement, femibion zawiera kwas i metafolinę w jednym ;)

PostNapisane: 21 lis 2014, o 09:27 

klaudia77 napisał(a):
Najlepiej od razu brać tylko jeden suplement, femibion zawiera kwas i metafolinę w jednym ;)

no wiesz, ale juz niejednokrotnie sie spotkałąm z opinią, ze lek to lek, a suplement, to tylko suplementy - jest tyle zdań na ten temat, ze juz sama nie wiem co o tym myśleć

PostNapisane: 20 maja 2015, o 11:23 

Mojej bratowej lekarz kazał stosować specjalną dietę, żeby dziecko nie miało kolek. Nie wiem czy to prawda, bo ja sama jestem dopiero w 8 tygodniu, ale pamiętam, że jadła bardzo dużo buraków :)

PostNapisane: 13 paź 2015, o 12:31 

pytanie do mam przyszłych albo obecnych: czy Waszym zdaniem suplementy diety coś dają w ogóle w czasie przygotowań do ciąży? mam na myśli wszelkiego rodzaju mieszanki ziołowe, takie jak np te http://www.sklepstarania.pl/fertilman-f ... -p-11.html . bo do tanich nie należą, ale polecane są coraz częściej. myślicie, ze serio ziółka mają aż taką moc sprawczą w kwestii poczęć i narodzin silnych i zdrowych maluchów?

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Strefa czasowa: UTC + 1