http://twoja-ciaza.com.pl Forum Serwisu Twoja Ciążą" - serwis dla matek i dzieci.
http://forum.twoja-ciaza.com.pl/

Regulamin
http://forum.twoja-ciaza.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=69
Strona 1 z 1

Autor:  Grześ [ 30 sty 2010, o 13:12 ]
Tytuł:  Regulamin

Przed rozpoczęciem dyskusji na forum i w serwisie Twoja Ciąża należy zapoznać się z regulaminem.

Ważne - Podczas rejestracji nie używamy adresu poczty onet.pl. Każdy inny adres skrzynki pocztowej jest akceptowany


1. Dokonując rejestracji uzyskujesz dostęp do serwisu oraz forum Twoja Ciąża
2. Rejestracja umożliwia korzystanie ze wszystkich usług oferowanych w serwisie i na forum
3. Użytkownik dokonujący rejestracji w serwisie i na forum wyraża zgodę na przetważanie podanych danych osobowych w celach marketingowych tylko na potrzeby serwisu Twoja Ciąża. Serwis Twoja Ciąża zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych zobowiązuje się nie ujawniać ani nie przekazywać danych osobowych użytkowników serwisu innym podmiotom.
4. Użytkownik dokonując rejestracji w serwisie i na forum wyraża zgodę na otrzymywanie materiałów reklamowych oraz informacyjnych pochodzących z serwisu Twoja Ciąża.


5. Każda osoba może brać udział w dyskusjach.
6. W prowadzonych dyskusjach należy zachowywać się kulturalnie.
7. Każdy ma prawo zadawać pytania, udzielać odpowiedzi, wyrażać własny pogląd, polemizować, nie zgadzać się oraz stosować inne techniki konwersacji pod warunkiem zachowania kultury języka.
8. Zanim zostanie zadane na forum pytanie należy dokładnie sprawdzić czy nikt nie zadał podobnego pytania wcześniej.
9. Nie używamy capslocka ponieważ w netykiecie jest to postrzegane jako krzyk.
10. Każde zadane pytanie należy traktować równorzędnie. Nie ma pytań mniej bądź bardziej ważnych.
11. Nie ma obowiązku odpowiadania na wszystkie posty.
12. Zakładając nowy wątek z pytaniem należy czekać na odpowiedź. Powielanie tego samego pytania w osobnych wątkach przez tą samą osobę jest zabronione. W innym przypadku wątki mogą zostać usunięte. Punkt ten nie dotyczy powielania pytania o udzielenie odpowiedzi w obrębie istniejącego wątku.
13. Jeśli chcesz zadać pytanie a na podobne pytanie już toczy się dyskusja, pytanie należy zadać w obrębie już istniejącego wątku.
14. Każdy ma prawo wyrazić własne zdanie w obrębie danego tematu pod warunkiem, że wypowiedź będzie napisana w sposób kulturalny i zgodny z tematem.
15. Krytykowanie poglądów (światopoglądowych, religijnych, pochodzeniowych, moralnościowych) innych osób w sposób wulgarny lub obraźliwy jest zabronione.
16. Krytykowanie "braku wiedzy" w odniesieniu do osób pytających bądź odpowiadających w sposób wulgarny lub obraźliwy jest zabronione.
17. krytykowanie treści pytania bądź odpowiedzi ,w przypadku odmiennego zdania, w sposób wulgarny lub obraźliwy jest zabronione.
18. Ubliżanie, obrażanie lub wyśmiewanie w sposób obraźliwy zadanych pytań lub osoby zadającej pytania jest zabronione pod groźbą ostrzeżenia do zablokowania włącznie.
19. Posty, które będą miały charakter obraźliwy, niezgodny z prawem, będą natychmiast usuwane.
20. Posty, w których będzie sugestia/namawianie pod kierunkiem innych Kobiet do aborcji lub oddania dziecka do adopcji (w sposób obraźliwy) będą natychmiast i bez uzasadnienia ze strony administratorów usuwane. Również posty dotyczące aborcji albo sposobów farmakologicznego, bądź innego sposobu przerwania ciąży będą natychmiast usuwane.
21. Posty w których pojawią się wulgaryzmy będą usuwane bądź właściciel postu otrzyma ostrzeżenie. Dotyczy to również wykropkowanych wulgaryzmów. Jeśli dana osoba ponownie dopuści się łamania tego punktu, dostęp tej osobie do forum zostanie zablokowany. To samo dotyczy postów nie związanych z tematyką grupy.
22. Pod pojęciem wulgaryzm należy rozumieć wulgaryzmy mające charakter nieprzyzwoitych, brzydkich, obraźliwych i łamiących normy społeczne zwrotów i słów.
23. Powyższe postanowienia (punkt od 5 do 22) dotyczą również dyskusji w komentarzach pod artykułami w serwisie. Ostrzeżenie lub blokada w dostępie do forum jest równoznaczna z blokadą w dostępie do dodatkowych opcji w serwisie.


24. Administratorzy forum działają w sposób niezawisły i nie przestrzeganie ich próśb oraz poleceń może doprowadzić do ukarania danej osoby z zablokowaniem włącznie.
25. Decyzje podejmowanie przez administratorów nie podlegają ocenie.
26. Administratorzy uprawnieni są do wszelkiej kontroli prowadzonej dyskusji zarówno na forum jak i w komentarz pod artykułami w serwisie
27. Podważanie oraz dyskusja z decyzjami administratorów forum w postach jest zabroniona.
28. Wszelkie uwagi i prośby do administratorów forum należy kierować w odpowiednim wątku. Po zgłoszeniu problemu należy cierpliwie czekać na odpowiedź bez zakładania na forum dodatkowych wątków w palącym temacie.
29. Nie będzie ingerencji administratorów w toczącą się dyskusję dopóty, dopóki ta toczyć się będzie z uwzględnieniem norm etycznych i kultury języka.
30. Administratorzy forum mają prawo zamknąć post lub cały wątek bez ostrzeżenia jeśli zostanie stwierdzone łamanie w/w zasad. Maja równiez prawo do usuwania wypowiedzi w komentarzach jeśli te naruszają zasady regulaminu.
31. Moderatorzy opiekuja się forum. Na forum mają prawo, edytować, usuwać i przenosić posty jak również w uzasadnionych przypadkach łamania lub naruszania regulaminu forum dawać ostrzeżenia. Ich decyzje sa równoznaczne z decyzjami administratorów.
32. Użytkownicy proszeni są o zgłaszanie moderatorom/administratorom ewidentnych naruszeń regulaminu przez inne osoby tj. wulgarne zachowanie, obrażanie innych, łamanie prawa.
33. Administratorzy, moderatorzy, właściciele i twórcy serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane w postach bądź komentarzach.
34. Treści zamieszczane w postach i komentarzach stanowią własne zdanie osób je wypowiadające.
35. Za zastosowanie się do informacji zawartych w postach i wątkach bez należytej konsultacji z lekarzem, administratorz, moderatorzy, właściciele i twórcy serwisu "Twoja Ciąża" nie ponoszą żadnych konsekwencji prawnych.
36. Naruszenie powyższych zasad może zostać ukarane ostrzeżeniem. W przypadku notorycznego łamania zasad forum osobie takiej może zostać zablokowany dostęp do forum i serwisu
37. Serwis nie ponosi żadnych konsekwencji prawnych z tytułu pojawiających się treści na forum. Wszelkie informacje nie mogą być traktowane jako zalecenia. Wszystkie informacje należy traktować jako pomoc w poznawaniu. Wszystkie zaistniałe problemy czy uwagi dotyczące konkretnych przypadków należy konsultować z prowadzącym lekarzem ginekologiem. Za zastosowanie się do zawartych informacji bez należnej konsultacji z lekarzem, serwis, administratorzy, moderatorzy forum nie ponoszą żadnych konsekwencji prawnych.
38. Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikowanie materiałów serwisu Twoja Ciąża w całości bądź we fragmentach bez
wcześniejszej zgody surowo zabronione. Teksty, grafika oraz wszelkie materiały znajdujące się w serwisie Twoja Ciąża stanowią własność serwisu z uwzględnieniem praw własności serwisów współpracujących. Wykorzystywanie, publikowanie, kopiowanie w całości bądź fragmentach materiałów serwisu Twoja Ciążą oraz materiałów należących do serwisów współpracujących bez zgody surowo zabronione.
39. Nieznajomość powyższego regulaminu nie zwalnia osoby biorącej udział w dyskusji od jego stosowania.
40. Właściciele serwisu zastrzegają sobie prawo zmian w niniejszym regulaminie oraz zobowiązują się do poinformowania użytkowników o wprowadzonych zmianach.
Regulamin, 17.09.2010. Zespół serwisu "Twoja Ciąża", z poprawkami (19.11.2012)

Autor:  Grześ [ 19 lis 2012, o 22:36 ]
Tytuł:  Re: Regulamin

Dnia 19.11.2012 punkt 15 o brzmieniu:

15. Krytykowanie poglądów innych osób w sposób wulgarny lub obraźliwy jest zabronione.


zamienia się na:
15. Krytykowanie poglądów (światopoglądowych, religijnych, pochodzeniowych, moralnościowych) innych osób w sposób wulgarny lub obraźliwy jest zabronione.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/