Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj

Naczynia błądzące
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lip 2014, o 10:26 

Miała to któraś z Was? Chciałam tylko uspokoić - ja miałam przy pierwszym dziecku (już stosunkowo dawno bo synek ma już prawie 8 lat). Co to są te naczynia błądzące? Jest to wada łożyska. Tworzą się dodatkowe płaty łożyska połączone naczyniami krwionośnymi przebiegającymi swobodnie nad szyjką macicy oraz pod częścią przodującą płodu. Najczęściej wraz z pęknięciem pęcherza płodowego dochodzi również do pęknięcia tych naczyń, co stanowi poważne zagrożenie dla życia płodu w przypadku, gdy nie zostaną one odpowiednio wcześnie zdiagnozowane. Powiem Wam, że ja dowiedziałam się o tym dopiero przy porodzie, jak już urodziłam synka i miałam rodzić łożysko. Nagle położna zawołała lekarza i od lekarza usłyszałam, że mam naczynia błądzące i mały miał wielkie szczęście. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Obie moje ciąże były wyjątkowe - w tej naczynia błądzące, występujące 1 na 100 albo rzadziej, w drugiej ciąży pępowina dwunaczyniowa... ale jeśli mogę coś doradzić - domagajcie się dokładnych usg, niech Was prześwietlają wzdłuż i wszerz, niech sprawdzają dokładnie łożysko i pępowinę - to bardzo ważne, bo czasem na usg skupiamy się tylko na dziecku (to też oczywiście bardzo ważne, aby wykluczyć ewentaulne wady rozwojowe) ale nie zapominajcie też o łożysku i pępowinie

Naczynia błądzące
Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Naczynia błądzące
Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Strefa czasowa: UTC + 1