Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj

Re: praca w ciąży
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lut 2010, o 11:14 

jackie napisał(a):
witam! w tym roku kończę 41 lat... bardzo chcę zajść w ciążę, lecz nurtuje mnie jeden problem. czy praca w ciąży jest bezpieczna? do którego miesiąca najlepiej i najzdrowiej dla dzidziusia pracować? nie pracuje bardzo ciężko. mam 2 dniówki po 12 godzin, następnie 2 nocki również po 12 godzin, a później 2 dni wolnego. pracuję w budce z różnymi daniami. od zapiekanek i hamburgerów po dania obiadowe... moja kuzynka pracowała do ósmego miesiąca ciąży, a ma kilka zakładów fryzjerskich. bycie szefem w zakładzie fryzjerskim łączy się ze stresem jak i różnymi oparami chemikaliów (np. lakier do włosów czy farby). niedawno urodziła ślicznego i całkiem zdrowego chłopczyka. :)
Danusia

Jak to już nie raz ktoś powiedział: ciąża to nie choroba.

Są dzielne mamy, które bez pracy żyć nie mogą i pracują do ostatnich dni, są też takie uczulone na pracę i na zwolnienie idą od pierwszych tygodni. Ale też mają do tego prawo bo ciężarna może przebywać na zwolnieniu aż 270dni bez obowiązku przechodzenia na zasiłek rehabilitacyjny.

Tak więc wszystko zależy od tego jak się czujesz z ciążą i w pracy.

Ja w poprzedniej ciąży byłam na L4 już od 7tc. bo raz, że ciąża była zagrożona, a dwa że atmosfera w pracy nie była sprzyjająca.
W obecnej ciąży na zwolnienie poszłam już w 11tc, była to wspólna decyzja moja (chciałam poświęcić więcej czasu pierworodnemu) jak i moich przełożonych (chcieli jak najszybciej by moje stanowisko przejęła osoba zastępująca by do czasu tzw. sezonu opanowała cały zakres obowiązków).

Pozdrawiam
mon

:men: Obrazek

:girl: Obrazek

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

PostNapisane: 27 lut 2010, o 22:18 

We wrześniu 2009 zmieniło sę prawo i ciężarna ma prawo iść na L4 od początku ciąży - w teorii od pierwszego dnia - w praktyce od dnia stwierdzenia ciąży.

http://www.szkolnapracownia.blogspot.com

Obrazek

PostNapisane: 29 lis 2012, o 11:36 

Zaszłam w ciążę w wieku 24 lat, w czasie studiów. I powiem, że prawie do końca ciąży normalnie chodziłam na zajęcia i do pracy. Pracę miałam lekką, bo pracowałam jako mystery shopper, czyli chodziłam do sklepów na zakupy, do restauracji i banków a potem uzupełniałam ankietę i gotowe;) Pamiętaj, że każda kobieta inaczej przechodzi ciążę. Dopóki będziesz miała dobre wyniki badań i będziesz się dobrze czuła nie widzę przeszkód, żebyś pracowała. Pozdrawiam.

PostNapisane: 29 lis 2012, o 14:07 

ja na Twoim miejscu poszłabym na zwolnienie, bo nigdy nic nie wiadomo...Moja siostra była w ciąży w wieku 35 lat jej organizm strasznie trzymał wodę. Okazało się, że ma problemy z krążeniem, co mogło się wiązać z wystąpieniem stanu rzucawkowego... Radziłabym uważać.

Dawaj innym to samo, co chciałbyś Ty dostać.

PostNapisane: 12 mar 2013, o 15:04 

Jeśli Twoja ciąża będzie dobrze się rozwijać, a Ty sama będziesz czuła się dobrez, to nie widzę powodów dla których masz nie pracować. JA sama pracuje, teraz jestem w 24 tygodniu ciąży - wiadomo są gorsze dni, kiedy ledwo żyję,. ale nie wyobrażam sobie siedzieć w domu.

PostNapisane: 18 gru 2013, o 12:52 

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie ma przeciwwskazań to ja nie widzę przeszkód. Trzeba po prostu bardziej o siebie dbać i uważać. Ważne jest wsparcie ze strony pracodawcy, aby nie dokładał stresu i wyrozumiale patrzył na ewentualne dni urlopowe, bądź słabsze samopoczucie.

PostNapisane: 14 sie 2014, o 11:41 

Tylko żeby takich pracodawców było dużo....Zazwyczaj to można liczyć na swego przełożonego ale gdzieniegdzie jest taki wyścig szczurów, że głowa mała:/

PostNapisane: 6 kwi 2016, o 12:18 

dużo zależy od pracodawcy. moja koleżanka nie miała takiego szczęścia i gdy tylko pracodawca dowiedział się o jej błogosławionym stanie tak z miejsca ją pożegnał.

PostNapisane: 12 kwi 2016, o 18:55 

teraz tak niestety jest coraz częściej...

PostNapisane: 13 cze 2016, o 11:14 

Ja ze względu na przykre dolegliwości ciążowe prawie od początku jestem na zwolnieniu, ale jeśli ktoś się dobrze czuje a nie wykonuje jakiejś fizycznej lub szkodliwej pracy to czemu nie pracować.

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Strefa czasowa: UTC + 1