Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 532 ]  Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona
  Drukuj

Re: Marcowe skarby 2015
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 mar 2015, o 13:19 

Hej. Chcialam poinformowac ze wczoraj o 16.35 na swiat przyszla Ania wazac 3140 i mierzac 49 cm. Urodzilam naturalnie posladkowo :jupi2: . Pozdrawiam napisze wiecej jak juz bedziemy w domku :wink: .

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

PostNapisane: 13 mar 2015, o 16:55 

Leila Gratulacje Kochana :281:

PostNapisane: 14 mar 2015, o 08:54 

Leila, gratulacje!!! Obie jesteście dzielne! :11: A jak oceniasz poród? Ciężko było? Twoja córcia to kruszyna :281:

Tcherga, Twój synek ma śliczną drugą brodę, zupełnie jak mój Wituś :ok2: a pokarm nie jest marny, dwie godziny snu to świetny wynik! U nas bywa różnie, czasami w nocy prześpi 3-4 godziny pomiędzy karmieniami, a czasami je co 1,5-2h. Bywały i takie dni, że przy cycku wisiał co 10 minut... Trzeba to przetrwać aż wszystko się unormuje. A co do jakości pokarmu to się okaże, jak będziesz miała kontrolę wagi małego. Ja też na początku myślałam, że pokarm jest kiepski, aż do momentu, jak położna Witka zważyła. Teraz ten mały koksik waży już ponad 4600g :screwy: Położna stwierdziła, że zamiast mleka mam kremówkę :glupek:

Aga, my na pesel czekaliśmy chyba 3 tygodnie... Na początku marca dopiero dostaliśmy. Chłopaki już zdrowe?? Jak ogarniasz całą trójkę?

U nas jutro chrzciny. Panowie ubrani, ja nie :nie1: Dziś muszę jeszcze dokończyć sprzątanie i zrobić dwie sałatki, potem jeszcze nauki. Kurier ma przywieźć krzesła o 10, a ja sama z dzieciakami, bo mąż na szkoleniu :screwy: Od poniedziałku wraca do pracy, to już w ogóle będzie hardcore.
Dobra, idę coś robić, bo czas ucieka :pomocy:

Obrazek

PostNapisane: 14 mar 2015, o 15:26 

Hej,

Leila super się spisałaś, Ania jest cudna. Czekamy na relację z porodu :)

Therga, panda ma rację. Twoje mleczko jest dla małego najlepsze. Mikołaj to mi się budził co 30-40 minut. 2 godziny to super wynik.

Panda, z trójką jest ciężko. Mąż mi dużo pomaga, dzieciaki są chore, Mąż też zresztą. Dzięki Bogu Oluś jest mega grzeczny, dużo śpi, mało płacze. Oby jak najdłużej.

Ja też muszę poszukać czegoś na chrzciny. A w kwietniu mam być chrzestną więc też muszę sobie coś kupić.

Ja już nie mogę się doczekać chwili aż Miki pójdzie do przedszkola, w poniedziałek jeszcze kontrola i może we wtorek już pójdzie. Oby bo jak jest chory to jest nie do wytrzymania

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 15 mar 2015, o 06:15 

Hej. Mala pewnie do pol godziny wstanie na cycusia,
wiec nie oplaca mi sie zasypiac :20: .
A wiec co chodzi o porod to bylo lepiej niz
przy Zosi :wink: . Meczylam sie konkretnie od 13-tej.
O 14.50 podali mi epidural,
16.10 bylam ba porodowce,
a 16.35 mala byla juz z nami :23: .
Sam porod trwal 15 minut :yahooo: .
Polozne mi powiedzialy ze w tym szpitalu
tylko moj lekarz odbiera porody posladkowe,
reszta od razu robi cesarke.
Ania dwie noce nie spala w ogole :rozpacz: ,
dzisiaj bronila sie do 3-ej.
Jestem totalnie nie wyspana ale wierze ze
bedzie juz tylko lepiej :20: .
Mleko mam od wczoraj po poludnia :yahooo: .
Panda udanej imprezy :D .
Aga zdrowka dla rodzinki.
Therga na pewno mleko jest dobre.

PostNapisane: 17 mar 2015, o 08:45 

Hej dziewczyny u nas wszystko dobrze Jas budzi sie co 3 godziny
Pokarm mam ale szału z ilością niema...:(
Chodzę trochę nie wyspana ale podejrzewam że w porównaniu do Was
To ja jestem wypoczęta...
Mogę siedzieć i godzinami patrzeć na Jasia ale tak pewnie ma kazda matka...
Pozdrawiam :wink:

PostNapisane: 17 mar 2015, o 09:24 

Tcherga, czemu uważasz, że masz mało pokarmu? Skoro Jasiek śpi trzy godziny to znaczy, że się najada! Noworodek potrzebuje naprawdę malutkich porcji, bo ma maleńki brzuszek. Nam dorosłym może się wydawać, że to za mało, ale skoro śpi spokojnie i przybiera na wadze to znaczy, że właśnie tyle mu wystarczy. Kiedy masz wizytę położnej? Albo kontrolę u lekarza? Może jak zobaczysz, że waga idzie do góry to się uspokoisz :11: Nie zagłodzisz swojego dziecka.

A propo karmienia, to moja mama mnie karmiła wyłącznie piersią przez 3 miesiące, ale ja nie przybierałam na wadze, a leżałam przy cycku 23 godziny na dobę. Po 3 miesiącach naturalnego karmienia lekarka zaleciła mieszankę i dopiero wtedy zaczęłam przybierać na wadze.

U nas po chrzcinach. Mały był przez cały dzień grzeczny, w kościele spał, co ksiądz skwitował słowami: "Ten to będzie księdzem, bo śpi, jak ksiądz" :jezyk1: Wszystko się udało, jesteśmy bardo zadowoleni z pamiątek ze chrztu, Wituś dostał w prezencie od chrzestnego sesję zdjęciową :jupi2: Catering był smaczny, ciasto i tort też. Chrzestna małego niezwykle pomocna i niezastąpiona (była też moją świadkową na ślubie). Teraz już powrót do codzienności, mąż od wczoraj chodzi do pracy, właśnie wrócił z nocki.

A moja nocka była ciężka, choć mały spał dobrze, ale za to starszy "wyganiał pająka" z pokoju, potem co 10 minut wołał, że chce pić i tak od 3 nie spałam w ogóle... Jeszcze ta kanapa niewygodna i zaczęły mnie już plecy boleć :18:

PostNapisane: 17 mar 2015, o 18:11 

Panda bylam juz na wizycie maly przybiera na wadze..
On przy piersi poprostu nie dojada bo zasypia po 20 minutach..
Jak odciągam to zjada 120 ml wiec nie wiem czy to dobrze czy mało..
Bo on jest dużym dzieckiem...
My mieliśmy chrzcić w święta ale chyba nie zdarzymy wiec
będziemy chrzcić w maju ..
A jak tam dziewczyny u Was...?

PostNapisane: 20 mar 2015, o 08:00 

Tcherga, nie wmawiaj sobie, że masz mało pokarmu albo że synek nie dojada! :notsofast: Twój synek jest duży, ale to nadal noworodek, który ma żołądek wielkości swojej piąstki. Jeżeli ssie aktywnie, słyszysz jak przełyka, a potem śpi spokojnie przez jakiś czas to znaczy, że się najada. Dziecko naprawdę nie potrzebuje więcej i nie da się zagłodzić! A jak umiesz odciągnąć 120ml mleka to znaczy, że masz go naprawdę wystarczająco :11: Podając mu butelkę rozleniwisz go i nie będzie chciał ssać piersi, bo to wymaga więcej wysiłku. A Tobie się znudzi latanie z laktatorem i sięgniesz w końcu po mm. A szkoda by było... Jeżeli jesteś zdecydowana, żeby karmić piersią to po prostu przystawiaj małego na żądanie, Twój organizm wyprodukuje tyle mleka, ile będzie mu potrzeba, a mały ssaniem, spaniem i tym trzecim na "s" :oczko: oraz przybieraniem na wadze da Ci znak, że spełniasz wszystkie jego potrzeby! :ok2:

Ja niestety pierwszego synka tak przerzuciłam na mm. Wmówiłam sobie, że mam wklęsłe brodawki i w ogóle małego nie przystawiałam, bo stwierdziłam, że i tak nie będzie ssał i nic nie poleci. Siedziałam całymi dniami z laktatorem, co mały spał to ja ciągnęłam i tak w kółko. Po dwóch miesiącach byliśmy już tylko na mm i żałuję tego bardzo, zwłaszcza teraz, kiedy Witka karmię, widzę, jakie to jest proste, jak ładnie przybiera na wadze i przede wszystkim - mam pokarm zawsze pod ręką :lol1: Oczywiście, nie krytykuję matek, które przechodzą na mm, bo tak chcą, ale jeżeli ktoś chce karmić piersią to zachęcam, żeby się nie poddawać, nie szukać wymówek i po prostu karmić. A to, czy pokarmu jest dość, czy dziecko się najada można łatwo zweryfikować :yessir:

U nas ok, mąż wrócił do pracy po urlopie i muszę przyznać, że radzimy sobie całkiem dobrze :11: Tylko czas ucieka nie wiem kiedy...
Zamówiliśmy rolety do mieszkania, powoli maleje nam lista zakupów, jeszcze tylko stolik kawowy, dwie szafy, dywan i łóżko :31: Ale było tego znacznie więcej, także powoli do przodu. Mieszka się fajnie, tyle, że mamy hałaśliwych sąsiadów. Od 7 do 22 dzień w dzień gra głośna muzyka, bardzo upierdliwa :screwy: Teraz jeszcze mąż chodził na nocki i spał gdzieś od 16 do 21, więc było to bardzo dokuczliwe.

Starszy synek spędza teraz sporo czasu na placu zabaw z rówieśnikami, z czego bardzo się cieszę. W poniedziałek zapisaliśmy go do przedszkola, teraz czekamy na wyniki, mają być ostatniego marca. Mam nadzieję, że się dostanie :6:
Młodszy rośnie w szalonym tempie, już ciuszki 62 odkładam do szafy. Je, śpi, ale ma coraz więcej okresów czuwania, wzrok mu się już zrobił bystry. W czwartek mamy szczepienie, w piątek usg bioderek. Ja w czwartek idę do lekarza na wizytę kontrolną i omówić jakieś środki "anty" na ten czas karmienia piersią. Nie wiem, co to będzie, bo hormony mi nie służą, niektórych zabezpieczeń nie toleruję i mam obawy, czy znajdziemy odpowiednią metodę :nie1: Jak u Was w tym temacie?? Może podsuniecie mi jakiś pomysł...

PostNapisane: 20 mar 2015, o 16:25 

Hej

Therga, Panda ma świętą rację. Ja Mikołaja od początku dokarmiałam mm, bo po cc miałam późno mleko, a te położne w szpitalu go nie karmiły i sama kupiłam mm i mu robiłam. A potem się przyzwyczaił do tego mm, bo to szybciej leci, bo nie trzeba się wysilać, i z takim to skutkiem karmiłam 2 miesiące.

Panda, ja sama nie wiem jakie anty. Więc jak już będziesz po wizycie to może mi podsuniesz jakiś pomysł :17: :17: Super że Mirek się bawi z innymi dziećmi, my Miłosza też zapisywaliśmy do przedszkola, on raczej się dostanie, bo u nas na wsi nie ma za dużo 3-latków do przedszkola.

Super, że już macie prawie urządzone mieszkanie, my dopiero w grudniu kupiliśmy resztę mebli, co chcieliśmy kupić. Więc wiem jak to jest.

Obrazek

Obrazek

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 532 ]  Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1