Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 437 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona
  Drukuj

Majóweczki 2014 :) !!
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 paź 2013, o 14:39 

Jestem w 7 tyg ciąży. To moja pierwsza ciąża :). Termin mam na maja :). Mam nadzieje że jest nas więcej :) Pozdrawiam :)

Obrazek

Obrazek

Majóweczki 2014 :) !!
Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Re: Majóweczki 2014 :) !!
PostNapisane: 7 paź 2013, o 21:22 

Witam ja mam termin na 12 maja i to moja 3 ciąża a 2 majóweczka :12: Pozdrawiam

PostNapisane: 8 paź 2013, o 08:12 

Hej :) Można do was dołączyć? Co prawda termin mam na kwiecień, ale praktycznie końcówkę (29 kwietnia), więc równie dobrze mogę wskoczyć na maj :) To moja druga dzidzia, pierwsza jest z początku kwietnia:)

Pozdrawiam:)

Obrazek

PostNapisane: 8 paź 2013, o 11:26 

Witam nowe przyszłe mamy :) Bardzo Wam Gratuluje i życzę spokojnych miesięcy do rozwiązania :)

PostNapisane: 8 paź 2013, o 20:12 

Sesunia mamy córcie w tym samym wieku moja jest ze stycznia 2007. Julcia pewnie się cieszy z rodzeństwa, moja Gosia złożyła zamówienie na siostrzyczke ale mnie się wydaje że będzie drugi chłopak, poczekamy zobaczymy.
Dobrze ze dołączyłaś z tymi terminami to i tak nigdy nic nie wiadomo ja mam według okresu 9 tydzień a gin z usg powiedział że 10.
Ulka86 dziekuje za gratulacje i pozdrawiam.

PostNapisane: 8 paź 2013, o 21:44 

Julia się cieszy, od paru lat błagała o rodzeństwo :P Choć ona też wolałaby siostrzyczkę...jak się spytałam, co będzie, jak się braciszek trafi, to powiedziała, że to nic, też będzie fajnie, ale wolałaby siostre :jezyk1:
Ja nie ufam swoim przeczuciom, w poprzedniej ciąży czułam, że będzie chłopak, wszyscy mi to zresztą wmawiali ( na USG nie było widać), a przyszło co do czego, to na porodówce przy cc...zonk...dziewucha :P Tym razem też mam wrażenie, że chłopak...buhaha, ale tym razem lekarz będzie siedział na USG tyle, aż mi powie, co tam siedzi, nie dam się zbyć, bo niespodzianek mam dość :P
Twoja córcia do zerówki, czy do pierwszej klasy chodzi?

Obrazek

PostNapisane: 9 paź 2013, o 18:43 

Sesunia to inaczej niż u mnie, ja przy obydwu ciążach podświadomie mówiłam płeć np mówiłam że będzie pierwsza wnuczka itp. i w obydwu ciążach mi się sprawdziło koleżanka nawet się śmiała ze jestem czarownica. Ja Gosii powiedziałam ze jak będzie miała dwóch braci to ona będzie księżniczką a oni jej rycerzami i bardzo jej się ten pomysł spodobał :13:
Moja Gosia poszła do pierwszej klasy, miałam bardzo dużo wątpliwości ale na szczęście jest bardzo zadowolona. A twoja Julcia ?

PostNapisane: 9 paź 2013, o 19:37 

ChilimamaJulia jest jeszcze w zerówce, uznałam, że nie ma się do czego spieszyć, zwłaszcza, że ona kompletnie nie ma zapału do nauki i manualnie była do tyłu...nie znosiła rysować, szlaczki czy literki to największa katorga. I w sumie nie żałuję. W tym roku jest o wiele lepiej, jej prace wyglądają całkiem inaczej no i emocjonalnie bardziej dojrzeje...może inaczej by było, gdyby chodziła wcześniej do przedszkola, a tak siedziała w domu, bo się nie dostała i dopiero w zeszłym roku wyszła " do ludzi". Powiem Ci, że jak patrzę na te pięciolatki, co chodzą teraz do zerówki, ja kompletnie nie wyobrażam sobie, jak te dzieci pójdą w przyszłym roku do pierwszej klasy... :szok2: ledwo mówią niektóre, aż się proszą o interwencję logopedy, w jej grupie zdarzyły się dzieci, które nawet po turecku siedzieć nie umieją, nie mówiąc o trzymaniu ołówka...w kazdym razie nauczycielka ma co robić...

Ja dziś odebrałam swoje badania na tarczycę i w sumie nie wiem, czy mam się martwić, czy nie. TSH wyszło mi 2,290 ( norma niby od 0,4 do 4), ft3: 4,2 ( norma od 1,8 do 4,2) i ft4: 1,05 ( norma od 0,89 do 1,76)...niby wszystko się mieści w normie, choć lekarz kiedyś powiedział koleżance, że TSH w ciąży najlepiej by nie przekraczało 1,5 i sama nie wiem, co o tym myśleć.

W ogóle jakaś apatyczna jestem, nic mi się nie chce. Dobrze chociaż, że mdłości sobie poszły, bo myślałam już, że wykituję przez ostatnie miesiące...zostały mi jak na razie wrażliwe (.)(.) i odruch wymiotny przy myciu zębów ( co przynajmniej raz dziennie kończy się żygankiem) :twisted:

Balbinka Gdzie jesteś? :jezyk1:

Obrazek

PostNapisane: 10 paź 2013, o 09:37 

Sesunia na Twoim miejscu też bym zostawiła córcie w zerówce, moja chodziła do przedszkola od 3 roku życia więc niby była obyta, ale jednak emocjonalnie widziałam różnice między nią a 7 latkami, jednak jej wychowawczyni mnie przekonała że na pewno sobie poradzi a za pół roku się jeszcze wiele u niej zmieni i najważniejsze to powiedziała mi że zawsze mogę po miesiącu przepisać ją do zerówki jeśli by sobie nie radziła. Do tego jak w przyszłym roku pójdzie rocznik 2007 i 2008 do szkoły to różnica była by półtorej roku a pozatym dużo więcej dzieci w klasie. Rozmawiałam z koleżanką która właśnie posłała małą rok później i teraz jej nie chce w ogóle do szkoły chodzić bo jej się tam nudzi.
Szczerze to jestem przeciwna tej ustawie, bo każde dziecko rozwija się własnym tempem.

Nie znam się na sprawach tarczycowych, ale normalnie masz problemy z tarczycą czy tylko robiłaś w ciąży badania ?

U mnie też już wymioty odeszły no i mdłości już bardzo rzadko mam, najbardziej mam smak na kwaśne i ostre :12:

PostNapisane: 10 paź 2013, o 11:09 

No właśnie, każde dziecko rozwija się w swoim tempie, jedne są bardziej gotowe od drugich i nie uważam za rozsądne zmuszanie rodziców do posyłania 6 latków do pierwszej klasy...Co do nagromadzenia dzieci w klasach...u nas już gorzej i tak być raczej nie może, klasy pełne i zastanawiam się, czy w przyszłym roku dyrektorka w końcu się ugnie i stworzy przynajmniej jedną klasę więcej...bo nie wyobrażam sobie, by upchała tyle dzieci w 4 pierwszych klasach :screwy: Ja się nie boję, że będzie się nudzić...ja się raczej obawiam frustracji, jeśli czegoś nie będzie umieć...nadal jest na etapie, że ma umieć bez nauczenia się tego, a jak nie umie, to tego robić nie będzie i koniec :092:

Co do tarczycy, nie leczyłam się ani nic do tej pory, ale kiedyś podejrzewano u mnie niedoczynność i tak z marszu poszłam do laboratorium i zrobiłam odpłatnie badania dla spokoju ducha w sumie, bo się trochę wystraszyłam, jak naczytałam się, jak ważne są prawidłowe wyniki w tym zakresie...wizytę mam dopiero 31.10...pokażę wyniki lekarzowi, zobaczymy co powie...mam wrażenie, że wieczność będę czekać...

Ja z kolei mam na odwrót: od kwaśnego zupełnie mnie odrzuciło...za to słodkie....jakaś masakra...aż się dziwię, że od początku ciąży przytyłam dopiero 1kg....

Obrazek

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 437 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1