Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
  Drukuj

Re: Mamy na styczen 2014
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 maja 2013, o 11:43 

Mój synuś ma 3lata i 9miesięcy.
Czytałam,że tutaj w UK pierwszą wizytę z położną (która prowadzi całą ciążę) ma się dopiero między 10 a 12 tyg.ciąży i wtedy dopiero zaczynają się badania. Najpierw muszę iść do lekarza rodzinnego,który ze mną porozmawia i umówi mnie do położnej.

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

PostNapisane: 25 maja 2013, o 12:21 

To faktycznie całkiem inaczej niz u nas w Polsce. Ja juz odliczam kiedy minie pierwszy trymestr, kiedy poczuje sie lepiej , no i kiedy bede czuc ruchy oczywiscie :) Synka poczułam pierwszy raz na poczatku 16 tyg moze i tym razem nie bede musiala czekac dłużej :11:
U nas dzis pogoda okropna, ze nie miło nawet spojrzeć przez okno, szaro buro i zimno .
Ide, spróbuje wmusić w siebie pare łyżek zupy.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

PostNapisane: 25 maja 2013, o 20:58 

Och, a u nas dziś była piękna pogoda,że nawet na chwilkę nie poczułam się senna ani nic mi nie dolegało. Od rana chciało się żyć :) Oczywiście musiałam skorzystać z tego słoneczka (bo tu najczęściej tylko pada:/) i wybrałam się z moim synusiem na godzinny spacerek do mojej siostry. Oby więcej takich dni!
Blanka to szybko poczułaś ruchy maluszka. Ja też już nie mogę się doczekać 2 trymestru kiedy poczuję ruchy i oczywiście dowiem się jakiej płci jest moja dzidzia :)
Mój mąż bardzo chciałby tym razem żeby była dziewczynka a ja hmmmm sama nie wiem- chłopcy pewnie lepiej by się dogadywali...
A Ty kogo byś teraz wolała?

PostNapisane: 26 maja 2013, o 09:12 

Wreszcie mamy dziś słonko:)
faktycznie u Ciebie różnica wieku będzie ciut mniejsza niż u nas, wiec pewnie jakby był chłopak to jeszcze razem by sie bawili, dogadywali. Ale wiadomo, ze po cichu każdy chciałby mieć parkę .
Ja też liczę po cichutku na dziewczynkę , ale jeśli będzie chłopak tez będzie fajnie. Do chłopca mam nawet już wybrane imię -Oliwier . Dziewczynka chyba byłaby Nela.
Ja ruchy takie typowe kopnięcie poczułam z początku 16 tyg a jeszcze pare dni wczesniej czułam takie bulgotanie, przelewanie. Mój syn urodzil sie duzy 4,700g i 59cm :) Pamiętam , ze w dzień kiedy poczułam pierwsze ruchy miałam wizytę . Moj gin nawet sie zdziwil jak mu powiedzialam ze jeszcze kopniakow nie czulam. Twierdzil ze dziecko duze wiec lada dzien musze zacząć czuć . I faktycznie tego dnia wieczorem poczułam kopniaka, a potem to juz codzień wiecej i mocniej .
A Ty masz już jakies imie na oku?

PostNapisane: 26 maja 2013, o 14:45 

Wow, rzeczywicie duży chłopczyk :) A rodziłaś naturalnie czy miałaś cesarkę?
Mój miał 3,160g i 57cm.
Co do imion jeszcze nie jestem pewna...dla chłopca podoba mi się Nataniel i chyba już to zostanie,no chyba że jeszcze wymyślę coś innego. A dla dziewczynki podobają mi się: Laura, Elena,Liliana,Nala....kurcze dużo tych imion i ciężko się zdecydować-dobrze,że jeszcze mam dużo czasu :)

PostNapisane: 26 maja 2013, o 15:54 

Miałam cesarkę, byłam po terminie i trzy podejscia do wywołania porodu nie przyniosło rezultatów. Ogólnie moj gin od poczatku mówił ze dziecko duże, a jak po terminie wzieli mnie do szpitala inna pani dr robila mi usg i stwierdzila ze waga dziecka to 3, 400 . Nastepnego dnia moj lekarz prowadzacy badał mnie i powiedział zebym przygotowała sie na grubo ponad 4 kg no i jak sie okazało to jednak on miał nosa . U nas w rodzinie dzieci z duzą waga to juz norma. Ja urodziłam sie z waga 4.500g moj brat 4.200 a siostra najmniejsza 3.800 :) Zastanawiam sie czy teraz tez bedze miala tak sporego bobaska, no i czy bede rodzic .Choc nie ukrywam , ze z taka waga dziecka bardzo boje sie porodu silami natury;
A Nataniel bardzo ładne imie :)Ja długo sie zastanawiałam , czy dac synkowi Nataniel czy Oliwier . Nataniel wygrał bo wtedy Oliwierów u nas było na pęczki, teraz natomiast zaczyna sie era na Nataniela :12:
Podoba mi sie jeszcze Milan, Fabian :) Ja jakoś od zawsze wolałam bardziej wyszukane imiona
Od wczoraj męczył mnie potworny ból głowy , do 4 rano sie męczyłam . Od rana znów to samo a teraz na szczescie juz lepiej .
Uciekam , póki mąż z synem na dworze i mam taką błogą cisze :30:

PostNapisane: 27 maja 2013, o 09:16 

Już w pierwszej ciąży zastanawiałam się nad Natanielem, ale ostatecznie wybrałam Alan Oliwier :) Myślę,że tym razem już będzie Natanek...chociaż wczoraj znalazłam też ciekawe imię Aaron. Dla dziewczynki trudniej mi coś wybrać.
Ja urodziłam syna 2 tyg.po terminie,miałam wywoływany poród. Naszczęście wszystko poszło szybko i sprawnie z bólami chodziłam ok.4 godzin a sam poród trwał 30 min. :D. Mam nadzieję,że i tym razem nie będę się długo męczyła.
Ja ogólnie dobrze się czuję,najbardziej dokucza mi wewnętrzny niepokój.Najbardziej gdy obudzę się w nocy,wtedy już ciężko mi spowrotem zasnąć :( Mam nadzieję,że taki stan nie wpływa źle na dzidziusia.
Czytałam gdzieś,że bóle głowy w ciąży są wynikiem zmian hormonalnych,ale oczywiście najlepiej jest poradzić się swojego lekarza.

PostNapisane: 27 maja 2013, o 10:26 

Alan tez świetne imię . Mój siostrzeniec i zarazem chrześniak na imie na Alan .
Kamma to jak na pierwszy poród to całkiem szybko sie uwinęłaś, 4 godz bóli to jeszcze znośnie .Korzystałaś ze znieczulenia? Co do tego niepokoju o którym pisałas to ja mam podobnie. Ale jak bylam w ciąży Natasiem mialam cos podobnego przez cały pierwszy trymestr. Przeszło samo.
Ostatnio pytałam sie Natusia czy chce miec rodzeństwo a on stanowczo, ze nie! :17: Bedą jaja z tym małym uparciuchem . Szczerze mówiąc, załuje teraz ze tak póżno zdecydowałam sie na rodzenstwo dla małego. A jak u Was? Jakie jest nastawienie Alana na nowego członka rodziny?

PostNapisane: 27 maja 2013, o 15:08 

Nie nie miałam znieczulenia. Poród przebiegał tak szybko,że położna nie zdążyła się przygotować. Na szczęście mój mąż zdążył do mnie przyjechać.Tylko się przywitaliśmy i ja już zaczynałam rodzić...mąż szybko pobiegł po położną, położyli mnie na łóżku, położna się szybko przygotowywała i mówiła mi co mam robić,gdy ja już rodziłam.
Ostatnio pytaliśmy się Alanka czy chciałby mieć rodzeństwo to odpowiedział,że chce braciszka :) On zawsze strasznie garnął się do dzieci i sam trochę nudzi się w domu ,a mama nie potrafi sie bawić autkami tak jak chłopaki ;)

PostNapisane: 27 maja 2013, o 16:00 

To można pozazdrościć takiego przebiegu porodu :) Obyś i tym razem tak sprawnie sie uwinęła:) Ja boje sie drugiej cesarki, no ale jak dziecko bedzie tak duze to rodzic tez sie boje i z dwojga złego chyba lepsze juz cc w takim przypadku. Mój maluch tez garnie sie do dzieci, uwielbia chodzic do przedszkola, poza przedszkolem w kółko ma kontakt z rówieśnikami i szczerze mówiąc zdziwilam sie ze tak odpowiedział.Myśle, ze to sie zmieni i bedzie dobrze.
U nas leje od rana po prostu jesien :wykrzykmik:

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1