http://twoja-ciaza.com.pl Forum Serwisu Twoja Ciążą" - serwis dla matek i dzieci.
http://forum.twoja-ciaza.com.pl/

Lot samolotem w ciąży???
http://forum.twoja-ciaza.com.pl/viewtopic.php?f=18&t=1348
Strona 1 z 1

Autor:  ula72 [ 16 mar 2013, o 11:07 ]
Tytuł:  Lot samolotem w ciąży???

Cześć dziewczyny mam pytanie czy ktoraś z was latała samolotem w 3 trymestrze ciąży??:) czytam na internecie ,że można latać do 36 tyg z zaświadczeniem lekrskim,ale chciałbym sie dowiedzieć czy któraś może leciała:)

Autor:  kalatka [ 16 mar 2013, o 15:46 ]
Tytuł:  Re: Lot samolotem w ciąży???

Witaj Ula, Ja nie latałam samolotem w ciąży ale nie jestem takim do końca laikiem skończyłam studia na kierunku turystyka lotnicza i niejako z wykształcenia jestem stewardessą. Osobiście nie polecam latania podczas ciąży jeżeli nie musisz... A jeśli już musisz to koniecznie skonsultuj to ze swoim lekarzam, ważne, żeby wyraził swoją opinię i ewentualnie zgodę na Twój lot. Sam lot nie jest niebezpieczny, zagrożenie stanowią starty i lądowania, podczas których dochodzi do ogromnych przeciążeń, a to z kolei powoduje zmiany w przepływach naczyniowych co może pośrednio prowadzić do obumarcia płodu niestety.. To są oczywiście rzadkie przypadki, ale dość często zdarzają się krwawienia i zagrożenia ciąży po locie.. właśnie ze względów na te przeciążenia i zmiany ciśnienia. Jeśli musisz rozumiem, jeśli nie musisz, wybierz inną opcję komunikacji lub zrezygnuj z podróży.. po co narażać dzidziusia jeśli możemy odpuścić...

Autor:  ula72 [ 16 mar 2013, o 17:43 ]
Tytuł:  Re: Lot samolotem w ciąży???

Dziękuje za odpowiedz, troszke sie zasmucilam:( bo chcialam leciec w 7 miesiacu na 3 tyg na urlop znajome lataly i nie mialy niby problemow,ale lepiej nie bede ryzygowac po tym co przeczytalam:( dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam

Autor:  Minionka [ 3 sie 2015, o 12:41 ]
Tytuł:  Re: Lot samolotem w ciąży???

Personel na lotnisku ma prawo nie zgodzić się na przelot osoby w widocznej ciąży. Przekonała się moja koleżanka, która była w ósmym miesiącu.

Autor:  meggi67 [ 25 sie 2015, o 12:11 ]
Tytuł:  Re: Lot samolotem w ciąży???

Też uważam, że nie ma co ryzykować w 3 trymestrze. W pierwszym też nie zalecają, ja leciałam w 7 tyg ciąży, ale nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Nic się nie stało, ale teraz w kolejnej ciąży zrezygnowałam z wakacji w 3 trymestrze.

Autor:  zieloneoko [ 19 lut 2016, o 20:24 ]
Tytuł:  Re: Lot samolotem w ciąży???

wszystko zależy od stanu zdrowia, moja koleżanka latała w 8 miesiącu. oczywiście za zgodą lekarza

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/