Strefa czasowa: UTC + 1

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 27 ]  1, 2, 3  Nast─Öpna strona
  Drukuj

kom├│rki macierzyste z krwi p─Öpowinowej - co my┼Ťlicie?
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 21 pa┼║ 2012, o 19:16 

Do┼é─ůczy┼é(a): 21 pa┼║ 2012, o 19:04
Witajcie,

widziałam, ze temat byl poruszany, ale 2 lata temu, a od tego czasu nauka i wiedza nt komorek macierzystych poszly mocno do przodu. Obecnie coraz czesciej slyszy sie o szerokim zastosowaniu krwi pepowinowej, przeszczepach... Sama nie wiem, co o tym sadzic, koszty nie sa najnizsze, ale jest to swoiste ubezpieczenie ... Co myslicie? Moze ktos sie zastanawia, podobnie jak ja, moze ktos zabankowal krew po porodzie?

G├│ra

kom├│rki macierzyste z krwi p─Öpowinowej - co my┼Ťlicie?
Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Re: kom├│rki macierzyste z krwi p─Öpowinowej - co my┼Ťlicie?
PostNapisane: 23 pa┼║ 2012, o 22:32 

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 pa┼║ 2012, o 13:03
Ja jestem w drugim miesi─ůcu ci─ů┼╝y, ale do tej pory w og├│le o tym nie my┼Ťla┼éam, ┼╝eby bankowa─ç krew p─Öpowinow─ů... czy to rzeczywi┼Ťcie jest w og├│le potrzebne? s┼éysza┼éam, ┼╝e jest jej na tyle ma┼éo, ze i tak si─Ö nie przydaje..

G├│ra

PostNapisane: 23 pa┼║ 2012, o 22:38 

Do┼é─ůczy┼é(a): 17 lut 2010, o 11:46
ja przy pierwszej ci─ů┼╝y sie zastanawia┼éam i czyta┼éam sporo na ten temat, no i po lekturze zrezygnowa┼éam :( bo to co podaj─ů w tych wszystkich bankach to dotyczy dalekiej przysz┼éo┼Ťci :(
o ile dobrze pami─Ötam to jedynym wykorzystaniem by┼éo na bia┼éaczke i tyle :( ale to by┼éo 2 lata temu a teraz nie orientowa┼éam sie jak to wygl─ůda, bo ceny to nieziemskie :(

G├│ra

PostNapisane: 24 pa┼║ 2012, o 22:03 

czy to prawda, ┼╝e 30 tys rocznie? i czy mo┼╝na j─ů tak przechowywa─ç w niesko┼äczono┼Ť─ç?

G├│ra

PostNapisane: 24 pa┼║ 2012, o 23:31 
Moderator

Do┼é─ůczy┼é(a): 16 pa┼║ 2010, o 16:59
790402
30 tys. rocznie? Bez przesady :) z innego forum :
cena to zwykle 600 zl za kit do pobrania, 1600 zl oplata inicjacyjna - jednorazowa i potem oplata roczna ok 400pln

A co do terminu przechowywania, nie wiem, ale :
"Ograniczeniem wydaje si─Ö by─ç tylko ilo┼Ť─ç pobieranej krwi p─Öpowinowej, kt├│ra przeci─Ötnie wystarcza do przeszczepu dziecku do 40-50 kg."

Wiele afer by┼éo ┼╝e ludzie p┼éacili za przechowywanie krwi p─Öpowinowej a firma je wywala┼éa i jak przysz┼éo co do czego okazywa┼éo si─Ö ┼╝e krwi nie ma.. Ja nie skorzysta┼éam i nie skorzystam, wed┼éug mnie to tylko wydawanie pieni─Ödzy w b┼éoto, za kt├│re mo┼╝na dzieciakowi kupi─ç co┼Ť przydatnego [w szczeg├│lno┼Ťci bior─ůc pod uwag─Ö warunki finansowe w naszym kraju ;)], ka┼╝dy robi jak chce - je┼Ťli kt├│ra┼Ť z mam si─Ö na to decyduje - to jej ┼Ťwi─Öte prawo.

1 maja 2011 r. godz. 8:00 3660g/55 cm
Obrazek
19 sierpnia 2015 r. godz. 10:20 3260g/55cm
Obrazek

G├│ra

PostNapisane: 25 pa┼║ 2012, o 09:10 

Chcia┼éam napisa─ç 3 tys.... :D No w┼éa┼Ťnie teraz o tym nie my┼Ťl─Ö i jak zsumuj─Ö sobie ilo┼Ť─ç pieni─Ödzy, kt├│re mia┼éabym wp┼éaci─ç im na konto, to rzeczywi┼Ťcie ┼╝al. Ale czy kto┼Ť w zwi─ůzku z tym ju┼╝ skorzysta┼é z tej krwi p─Öpowinowej, czy z tym s─ů same afery?

G├│ra

PostNapisane: 25 pa┼║ 2012, o 09:44 
Moderator

Do┼é─ůczy┼é(a): 16 pa┼║ 2010, o 16:59
na oficjalnej stronie Polskiego Banku Krwi P─Öpowinowej pisz─ů, ┼╝e korzysta z ich us┼éug 29 tys. rodzin, ale ile w tym prawdy?

1 maja 2011 r. godz. 8:00 3660g/55 cm
Obrazek
19 sierpnia 2015 r. godz. 10:20 3260g/55cm
Obrazek

G├│ra

PostNapisane: 25 pa┼║ 2012, o 12:50 

790402 napisał(a):
Ja jestem w drugim miesi─ůcu ci─ů┼╝y, ale do tej pory w og├│le o tym nie my┼Ťla┼éam, ┼╝eby bankowa─ç krew p─Öpowinow─ů... czy to rzeczywi┼Ťcie jest w og├│le potrzebne? s┼éysza┼éam, ┼╝e jest jej na tyle ma┼éo, ze i tak si─Ö nie przydaje..

tak jak ktos wczesniej napisal, krew wystarcza dla biorcy o wadze od ok. 40-50 kg w g├│r─Ö, to zale┼╝y nie od ilo┼Ťci pobranej krwi tyko raczej od ilo┼Ťci kom├│rek macierzystych w niej zawartych ... ja bym takie zabankowanie krwi pepowinowej traktowala jako swoiste zabezpieczenie, cos w rodzaju polisy zdrowotnej ... lista chorob, do ktorych terapii mozna uzyc jest dosc dluga, a jaka pewnosc, ze nie przytrafi sie akurat naszemu dziecku lub komus z rodziny? a ryzyko rosnie jesli rodzian jest obciazona genetycznie, tzn. zdarzaly sie przypadki zachorowan np. onkologicznych- u mnie akurat tak jest :(

G├│ra

PostNapisane: 25 pa┼║ 2012, o 13:00 

Nebrot napisał(a):
na oficjalnej stronie Polskiego Banku Krwi P─Öpowinowej pisz─ů, ┼╝e korzysta z ich us┼éug 29 tys. rodzin, ale ile w tym prawdy?

PBKM jest najwi─Ökszy w Polsce, wi─Öc to chyba prawdopodobne ,,, ale nawet nie ilo┼Ť─ç klient├│w mnie przekonuje, raczej fakt, ze to z pr├│bek krwi u nich przechowywanych byly dokonywane dotychczasowe przeszczepy, moze nfz am pewnosc, ze krew jest przechowywana w dobrych warunkach? Zreszta maja laboratorium i "magazyn" w panstwowej placowce, w CZD w Wie. Ja bym sie bala, ze taki bank calkiem prywatny, nie wspolpracujacy z ministerstwem zdrowia oglosi upad┼éo┼Ť─ç i co potem z ta krwia?

G├│ra

PostNapisane: 25 pa┼║ 2012, o 20:25 

790402 napisał(a):
Chcia┼éam napisa─ç 3 tys.... :D No w┼éa┼Ťnie teraz o tym nie my┼Ťl─Ö i jak zsumuj─Ö sobie ilo┼Ť─ç pieni─Ödzy, kt├│re mia┼éabym wp┼éaci─ç im na konto, to rzeczywi┼Ťcie ┼╝al. Ale czy kto┼Ť w zwi─ůzku z tym ju┼╝ skorzysta┼é z tej krwi p─Öpowinowej, czy z tym s─ů same afery?

Ale jak si─Ö zsumuje kwoty za inne ubezpieczenia to te┼╝ sporo wychodzi, chocia┼╝by takie oc/ac ;) Ja nie slyszlalam o zadnych aferach, o jakie chodzi?? No, ostatnio bylo glosno o przypadkach wykorzystania komorek macierzystych z krwi pepowinowej, ja przeczytalam o tym w wysokich obcasach w necie, ale np. na roznych portalach dla mam pojawial sie tez widzialam opis przypadku uratowania chlopca chorego na histiocytoze.

G├│ra

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 27 ]  1, 2, 3  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: