Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
  Drukuj

Re: Majowe/Czerwcowe mamusie 2013 !
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 mar 2013, o 10:09 

Szkoda gadać... zimno i w ogóle bleee... nawet się pisać nie chce :111: twardo chodzę w półbutach, nie kupię nowych kozaków (dwie pary w zeszłym m-cu mi się rozleciały), liczę na to, że to już na prawdę ostatni tydzień zimy... ech...
ja go ginki idę jutro, wyniki sobie odebrałam i jest ok, cukier po 2 godzinach 78 wiec najgorsze z głowy, reszta też w porządku tylko hemoglobina nie powala, co prawda jak patrze na wyniki z 11 i 19 tyg ( 7,1 i 7,2) to wielkiej różnicy nie ma (teraz 6,9) no ale szału nie ma :17: Sandrze też zrobiliśmy badania w sobotę (przed tymi jej choróbskami miała w grudniu nieciekawe wyniki), na szczęście jest duża poprawa, muszę się z nią przejść do lekarki, ale wizyta w przychodni nie bardzo mi pasuje, masa dzieciaków chora, boje się, że znowu coś przyniesiemy :111: u niej w przedszkolu na 26 dzieci wczoraj była tylko dziesiątka, przesiało znowu, że szok...
super, że masz już chociaż część pracy z głowy! trzymam kciuki za dalsze wypociny!! dasz radę :10: przed porodem miałabyś z głowy

ja na szczęście (przynajmniej na razie) wszystkie badania mam u mojej babki, laboratorium też jest zaraz obok (nawet badania sobie wzajemnie przekazują) więc bez większych kombinacji, ale współczuję takich kombinacji, ja za to muszę w końcu przejść się do okulisty, teoretycznie może mnie przyjąć w ramach NFZ muszę tylko trafić na luźniejszy dzień... no ale do babki mam kawałek, z chodzeniem nadal masakra, nie mogę się zebrać, żeby raz wystartować a jak pomyślę o kilku podejściach... już mi się odechciewa :nuda:
damy radę, nie? :jupi2:

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

PostNapisane: 12 mar 2013, o 16:26 

Damy, damy!!Kto ma dać radę, jak nie MY?? :10: narzekanie, narzekaniem, ale wiadomo, że się cieszymy z każdego ciążowego dnia :10: dolegliwości są niestety nieodłączną częścią oczekiwania na Maleństwa. No ale ta wiosna to już by mogła przyjść :12:
ja sobie troszkę nastrój poprawiam robieniem jajek na święta, takich ze styropianu, ozdabiam wstążkami i cekinami. A dziś w doniczce w kształcie skorupki jajka posiałam pszenicę na trawkę zieloną :10: może jak się zrobi w domu świątecznie i wiosennie to humor się zmieni :hahaha:
Nas też jutro czeka wizyta w przychodni, bo Bartek ma jakieś dziwne plamki na języku, nigdy nic nie miał, więc nie mam pojęcia czy to afty, bo pleśniawki raczej nie. jak będzie kolejka, to pójdziemy pospacerować, może nie będzie padał śnieg :screwy: bo niby są godziny wydzielone dla chorych i zdrowych dzieci, ale pediatra przyjmuje tylko 2 razy w tygodniu, więc zwykle te chore się na zdrowie przeciągają...a Mamusie przychodzą jak im się podoba, nie zwracają najczęściej uwagi na ten podział :21:

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 12 mar 2013, o 18:36 

Hej Mamusie jestem w 27tc i troszkę się martwię bo mojego brzuszka prawie ze nie widać. Jak znosicie Ciąże?:)zaznaczam jest to moja pierwsza ciąża:P często brzuch mam jak kamień a zwlaszcza jak sie nachodze za duzo. mimotego ze jest malusi to ciaży mi bardzo.. :D

PostNapisane: 12 mar 2013, o 22:02 

Witaj Andżela!!
gratuluję ciąży!! z tym ciężkością nawet małego brzuszka świetnie Cię rozumiem, ja już od miesiąca czuję się bardziej ociężała i "wielorybia" niż w 9 miesiącu pierwszej ciąży, kiedy miałam 16 kg na plusie, mimo, że teraz mam dopiero 9 kg więcej. Wielkością swojego brzuszka się nie martw, do tej pory Dzieciątka rozwijały głównie narządy wewnętrzne, teraz dopiero zacznie się intensywne przybieranie na wadze, więc i Twój brzuch jeszcze urośnie, chociaż może taki Twój urok i będziesz miała mały, zgrabny brzuszek :10: ważne, żeby z Maleństwem było wszystko w porządku :ok2:
Ja już od miesiąca mam skurcze przepowiadające, tzn. kilka razy dziennie brzuch mi się napina i robi twardy jak kamień, po kilku głębszych oddechach wszystko mija. Jak się zmęczę to też się tak dzieje, więc pewnie u Ciebie to też są te skurcze. Kogo nosisz pod serduszkiem? ja czekam na dwie Dziewuszki :10:

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 13 mar 2013, o 10:36 

hej Andżela!!brzuszkiem się nie martw, najważniejsze, żeby z dzieciaczkiem było wszystko ok!!
ja właśnie wróciłam od lekarki - wszystkie wyniki ok, tylko tak jak pisałam hemoglobina nie powala :111: w końcu też muszę zacząć brać jakieś witaminy, bo na razie jadę bez wspomagaczy.
i tak 27 tyg. się udało :11: na szczęście nadal bez żadnych skurczy, ale za to ze spacerami coraz gorzej, zwłaszcza jak się zapomnę (często mi się zdarz) i zamiast iść powoli to startuję jak głupia i w połowie ulicy już mnie brzuch boli, niefajnie
u nas znowu śnieg sypie, jak nie sypie to pada, jak nie pada to prószy... pokręciło z tą marcową pogodą:screwy:

PostNapisane: 18 mar 2013, o 11:19 

Witamy!!
Widzę, że nie tylko ja czekam na wybuch wiosny i więcej energii :12: niby siedzę często przy kompie, ale coś do pisania weny brakuje. Cały pisarski zapał staram się w mgr włożyć, choć ciężko idzie :8: plan zakłada, że do soboty skończę kolejny rozdział! więc nie marudzę, tylko piszę :ok2:
Muszę dziś do swojej gin zadzwonić w sprawie tego nieszczęsnego usg, może Nas u siebie w szpitalu przyjmie...bo 11.kwietnia to już mogę na porodówce leżeć :12:
jeszcze tylko 3 tygodnie i będę duuużo spokojniejsza o Dziewuszki! Kopią ostatnio niesamowicie, a brzuch to już mi się napina nawet 10 razy dziennie, więc wprowadziłam mega ograniczenia - staram się robić minimum, choć różnie wychodzi :jezyk1: wczoraj rozpisałam sobie plan przygotowań na święta w wersji minimum, ale wieczorem w ciągu godziny 4 razy mi się brzuch spiął, więc dziś rano połowę wykreśliłam, a przy części wpisałam Mężusia :jezyk1: przed 35.tc rodzić nie zamierzam!! :notsofast:
w tym tygodniu robię wreszcie pranie dla Dziewuszek, przygotowaliśmy już łóżeczko, tzn. odświeżyłam materac, a Mężuś przełożył stelaż na najwyższy poziom. Jeszcze kołderkę i poduszkę trzeba wywietrzyć, ochraniacz wygrzebać na strychu, wszystko poprać i będzie super, tylko ubrać, ale to już Mężuś zrobi, jak urodzę, żeby się nie kurzyło :10:

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 18 mar 2013, o 15:43 

Przede mną perspektywa jeszcze (mam nadzieję) 2,5 m-ca ciąży więc na razie działam wolniej... tak na marginesie - jak urodzisz z kim będę pisać :jezyk1:
my dzisiaj wyciągnęłyśmy świąteczne ozdoby i zrobiłyśmy "jajowy" stroik :10: do świąt podchodzę na spokojnie, bo spędzimy je w trójkę, w poniedziałek wybierzemy się do teściów i ... będzie po świętach :D mam wielką nadzieję że pogoda się poprawi... strasznie nam brakuje spokojnych i długich spacerów, a nie tak jak teraz - szybko, szybko, bo za zimno :boohoo: ale na razie się nie zapowiada...

PostNapisane: 20 mar 2013, o 14:13 

hejka!
Ja mam internet w komórce, więc w miarę możliwości będę tu zaglądać i Cię wspierać. Razem zaczęłyśmy, to razem skończymy ciążę, a potem przejdziemy na niemowlaczki, najwyżej doczepimy się do innych Mam :wink:

Kurczę, wczoraj i w poniedziałek fatalnie się czułam, brzuch mi się dość często napinał, do tego non stop mam opuchnięte nogi...lewa łydka tak bolała, że ledwo mogłam chodzić. Dziś jest już na szczęście o niebo lepiej, do tego za oknem słoneczko świeci, więc humor mam dziś wyśmienity!! zrobiłam pierwsze pranie dla Dziewuszek, pościel i kocyki schną sobie na słoneczku, a bodziaki w łazience. Wieczorem wstawię jeszcze drugą partię, w piątek trzecią, a później to już utonę w prasowaniu :jezyk1:
Umyłam też okna, firanki Mąż zdejmie w przyszłym tygodniu, a kurze i szpargały na szafkach to już pikuś :10:
Jak ja lubię słoneczko!!! Mam dziś tyle energii, że aż nie wiem, co z nią zrobić :jezyk1: tylko żeby nie przegiąć, bo inaczej jutro się nie ruszę :10:
Szukam jakichś nowych przepisów na sałatkę na święta...wszystkie z moich kulinarnych zbiorów już się trochę znudziły... Ciasta nie piekę, zrobię cupcaki, jajka faszerowane i jakąś sałatkę właśnie...My święta z Teściami spędzamy - czyli piętro wyżej, do tego Moi Rodzice w niedzielę przyjadą, więc będzie wesoło :10:
Lecę kawkę wypić!!

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 20 mar 2013, o 18:47 

Do nas jeszcze słoneczko nie dotarło... 120 km jest pomiędzy nami więc może jutro :jupi2: ja wszystkie małe ciuszki, które już mam poprałam sobie w dorosłym proszku, żeby odświeżyć, na początku maja planuję wyprać tak na "gotowo" i wysuszyć na słoneczku, jak mężuś pojedzie do sanatorium przyjedzie do mnie mama więc pomoże mi z grubszymi porządkami, teraz lecę na bierząco, ale dwa pokoje mam w zupełnej rozsypce i na pewno nie skończymy do końca przyszłego tygodnia (chyba, że mąż mnie zaskoczy :10: ale nie spieszy nam się) więc na święta okna zasłonie roletkami, żeby nie było widać jakie upyprane :11: pokoik Sandry już prawie gotowy, wstarczy pomalować. Dzisiaj Leszek jej zrobił wnękę na półki, teraz kończy biurko (z karton-gipsu robi cuda), zobaczymy co wymyślą jeszcze w trakcie. Za to drugi ruina :17: więc nie nastawiam się na szybki koniec, a młoda "przeprowadzi" się do swojego i tak dopiero jak nasz będzie gotowy.
Ja planuję na święta tradycyjną sałatkę warzywną z ziemniaczkami, dawno nie jedliśmy a wszystkie ryżowe cuda mi się odbijają i mam po nich zgagę :111: lubię jeszcze kebabową, ale po sosie czosnkowym też nie bardzo... na inne brak mi inwencji i pomysłów. I mam wielką ochotę na galarcik drobiowy więc pewnie troszkę zrobię (jak mi się nie odechce) i pewnie pochłoniemy masę jaj. My zresztą w ogóle strasznie jajowi jesteśmy-tygodniowo wcinamy co najmniej 20, więc na święta tym bardziej wyrobimy normę.
Anulina czym poza wątróbką walczyłaś z niską hemoglobiną?? Pisałaś coś o kwasie buraczanym - jak robicie? muszę się za siebie wziąć, bo tabletki mi nie podchodzą a za wysoka hemoglobina nie była :18:
tak w ogolę w końcu dotarłam do okulistki - dała mi zielone światło na cc, ginka też na to nastawiona, więc pewnie naturalny odpuścimy, chociaż przyznam, że im bliżej końca to cięcie coraz bardziej mnie przeraża :092: brzuszek też mnie coraz bardziej męczy, niby nie za duży (jasne jasne - sobie wmawiam :17: )ale z chodzeniem coraz mniej ciekawie, no i plecy i żebra strasznie mnie wieczorami bolą - cóż, zacisnąć zębiska i przepękać, już niedługo :jupi2:

PostNapisane: 26 mar 2013, o 14:07 

hej Aga!!
no i gdzie ta wiosna, ja się pytam? ;p chyba trzeba faktycznie w domu kwiaty wszędzie poustawiać, bo za oknem szaro buro ;/
Weekend miałam siedzący - same wykłady, na szczęście spokojnie dałam radę, choć Dziewuszki się kręciły na okrągło - chyba nie miały ochoty wysłuchiwać o różnych wyrokach Sądu Najwyższego :jezyk1:
Ze świątecznymi porządkami jestem już prawie na finiszu - zostawiłam Mężusiowi całą listę na weekend i firanki wiszą czyściutkie, kurze na szafach zniknęły, kuchnia też prawie gotowa. Mi zostały kurze na półkach i kuchnia w sobotę do przetarcia, a Mężusiowi łazienka i odkurzanie :10:
dziś chcę skończyć prasować wyprane ciuszki i wybrać zestawy na wyjście ze szpitala, żeby osobno leżały, bo się Mężuś nie połapie w nich :oczko: Moja torba też już gotowa, brakuje mi tylko klapek pod prysznic.
wymyśliłam nowość na święta - chcę zrobić koszyczki z ciasta francuskiego i napełnić je masą serową z owocami, zobaczymy, co wyjdzie ;) do tego sałatka i jajka faszerowane, wystarczy, Teściowa też trochę zrobi, później i tak nie ma komu jeść, mimo, że same pyszności :jezyk1:
Ja już naprawdę potrzebuję dźwigu, żeby wstać z łóżka, a spojenie łonowe daje o sobie znać przy przekręcaniu się z boku na bok.ehh...uroki końca ciąży :jezyk1: ale jeszcze troszkę!! będę szczęśliwa z 2 tygodni, ale 4-5 też by się przydały, wiadomo, im dłużej, tym lepiej. Mieliśmy iść na wizytę jutro, ale się nie wyrobię z wynikami, bo lekarz jest od środy do piątku i tylko on wypisuje skierowania, a po co mam wydawać dodatkową kasę na badania. Także pojedziemy w środę po świętach.

Obrazek

Obrazek

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1