Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj

Czy jest możliwa ciaża?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 cze 2012, o 22:06 

Witam jestem tu nowa. Więc prosze o wyrozumienie...
:)
A więc moje pytanie brzmi .. Czy jest możliwość zajść w ciąże ??
17.05.2012 Dostałam miesiączkę a 19.05.2012 (wtedy już praktycznie nie leciała krew) mi się skończyła ( trwała 2 dni ) nie wiem dlaczego wcześniej nigdy tak nie miałam ... 19.05.2012 ( ostatni dzień krwawienia) odbyłam stosunek bez zadnego zabezpieczenia i do końca wytrysk był w pochwie. Dodam że nie biorę zadnych tabletek anty. nigdzie nie wyjeżdzałam i niczym się nie stresowałam. Cykle mam regularne co 28 dni. Proszę o pomoc. Dodam że dziecko by nie było żadną przeszkodą :)

Czy jest możliwa ciaża?
Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Re: Czy jest możliwa ciaża?
PostNapisane: 13 cze 2012, o 18:26 
Administrator

Zrób test jeżeli doszło do zapłodnienia 19.05 to już coś pokaże, pewniejszy jest z krwi w razie wątpliwości.

PostNapisane: 13 cze 2012, o 21:25 

Raczej niemożliwa, ale najlepiej sprawdzić to testem. Chyba, że potem jeszcze było jakieś przytulanie bez zabezpieczenia, wtedy jak najbardziej ciąża jest prawdopodobna.

PostNapisane: 28 sty 2013, o 11:56 

proszę o odpowiedź... biorę tabletki antykoncepcyjne od czerwca, lecz źle znoszę ich branie. Od listopada jest mi niedobrze jak je biorę się. zdarzyło mi się kilka razy zapomnieć wziąć i po max 2 godzinach brałam ją. Od tygodnia mam ewidentne objawy ciąży (spuchnięte piersi, aureola dookoła brodawki <zeszła mi po 1 ciąży dość szybko>, strasznie bolą, są praktycznie niebieski bo widać żyły, ból brzucha, zawroty głowy, mdłości ale wieczorem <przy pierwszej ciąży nie miałam mdłości i wymiotów>, senność, huśtawka nastrojów) miesiączkę miałam 15.12.12, normalnej długości była czyli 5 dni. następną dostałam 13.01.13, lecz miałam ją 2 dni, tyle, że praktycznie plamienie. zrobiłam test godzinę temu i o dziwo wyszedł negatywny. w pierwszej ciąży też plamiłam. jak myślicie co jest grane? objawy nie ustępują, tylko się nasilają...

Obrazek

PostNapisane: 28 sty 2013, o 12:21 

Ja myślę, że jeśli nie jesteś w ciąży to masz po prostu źle dobrane tabletki.. Zdarzyło mi się mieć zle dobrane tabletki i dłuższy czas tak właśnie sie czułam.. Myślę, że powinnaś pójść do lekarza.. A te tabletki odstaw i sprawdź czy nie czujesz sie lepiej, lekarza poprosisz po prostu o inne ! Pozdrawiam.

PostNapisane: 28 sty 2013, o 12:38 

te piersi mnie zastanawiają... czemu aureola jest...?

Obrazek

PostNapisane: 28 lut 2013, o 11:01 

Niestety źle dobrane tabletki mogą nieźle namieszać. Niektórzy lekarze zapisują je bez wykonania jakichkolwiek badań hormonalnych, a to duży błąd. Podobnie było u mnie przed ciążą brałam jedne tabletki przez lata. Po ich odstawieniu dość szybko udało mi się zajść w ciążę. Po porodzie dość szybko wróciłam do antykoncepcji. Lekarz z rozmachu bez wykonania badań zalecił mi te same tabletki. Po trzech miesiącach pojawiły się u mnie objawy ciąży. Kiepskie samopoczucie, mdłości i bóle głowy zganiałam na przeziębienie i leki, które z tego powodu brałam. Po pewnym czasie okazało się, że pomimo brania tabletek jestem w ciąży! Szok.

PostNapisane: 30 mar 2016, o 14:58 

z tabletkami też jest tak, że jak je zażywasz przed dłuższy czas (kilka lat) to ich efektywność zdecydowanie spada. a co do kwestii badań serio mało kto chce zaszaleć i takie badania przeprowadzić.

PostNapisane: 31 mar 2016, o 13:55 

cóż chyba już nigdy nie rozwiążemy tej tajemnicy :) skora autoka postu myślała, że jest w ciąży w 203. jeśli tak to już dawno, dawno temu urodziła swojego potomka.

PostNapisane: 5 kwi 2016, o 13:54 

a może i nawet bliźniaki :D

Reklamownia

Data: 01 Sty 2012, o 21:10     

Strefa czasowa: UTC + 1